♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Zdobył II miejsce oraz nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Marc Laforêt jako dziecko miał wielki zaszczyt i przywilej bycia osobiście nauczanym przez Maestro Artura Rubinsteina, który nauczył go miłości do muzyki Chopina i odcisnął na jego pianistyce głęboki, niezatarty ślad. W wieku zaledwie ośmiu lat zadebiutował w Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu.

Francuski pianista otrzymał Złoty Medal Fundacji im. Györgya Cziffry. Jest także laureatem Fundacji Yehudiego Menuhina oraz pierwszej nagrody za interpretacje muzyczne przyznanej przez Del Duca Foundation, działającą w porozumieniu z Académie des Beaux-Arts w Paryżu.

Występował z najbardziej renomowanymi orkiestrami, takimi jak Orchestre de Paris, Berlińska Orkiestra Symfoniczna, La Scala w Mediolanie, Monte Carlo Symphony Orchestra, Philharmonia Orchestra w Londynie, Praska Orkiestra Filharmoniczna, Filharmonia Tokijska, Yomiuri Nippon Symphony, Orkiestra Filharmonii Warszawskiej, Lipska, Rotterdamu, Sankt-Petersburga, Narodowa Orkiestra Belgii, czy Narodowa Orkiestra Lille.

Współpracował z tak znakomitymi dyrygentami, jak Daniel Barenboim, Valery Gergiev, Vladimir Ashkenazy, Stanisław Skrowaczewski, Antoni Wit, George Prêtre, Rudolf Barchai, Jean-Claude Casadesus, Klaus-Peter Flor, Vassili Sinaiski, Armin Jordan, czy Serge Baudo.

Nagrał wszystkie koncerty Fryderyka Chopina z London Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Rudolfa Barshai'a, 24 Preludia op. 28 i III Sonatę dla Berlin Classics oraz wszystkie Walce Chopina z wytwórnią Arion. Nagrał także na płytach CD i DVD dwa koncerty Chopina z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Korda.

Marc Laforêt jest doradcą artystycznym European Young Concert Artists Auditions w Paryżu oraz Fundacji im. Cziffry w Senlis. Od 2003 roku kieruje festiwalem muzycznym Les Grands Crus Musicaux, odbywającym się w zamkach w okolicach Bordeaux.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]