♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Dina Yoffe

28.10 sob.  18 30

Sala Oratorium Marianum, plac Uniwersytecki 1, Wrocław


Program:


Wolfgang Amadeusz Mozart

9 Wariacji na temat Menueta Duport'a

Ludwig van Beethoven,

Wariacje i Fuga Es-dur op. 35 „Eroica”


***


Walentyn Sylwestrow

“Poslanec” (1996)

Robert Schumann

Bunte Blätter op. 99 (wybór)

Fryderyk Chopin

Fantazja f-moll op. 49

Czas trwania z bankietem: 18³⁰-21³⁰

Kup bilet Dodaj do kalendarza

Zdobywczyni laurów na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (II miejsce) jak i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Roberta Schumanna w Zwickau. Jurorka dwóch ostatnich Konkursów Chopinowskich w Warszawie.

Dina Yoffe jest niezwykle cenioną pianistką występującą z koncertami i recitalami w Europie, Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych po których otrzymywała zawsze entuzjastyczne recenzje:

"...nie tylko skończony kunszt mistrzowski charakteryzuje jej wykonanie, ale przede wszystkim uderzająca poezja jej duszy, która jest w pełnym rozkwicie. (...) Na pustyni sztuki współczesnej jej gra przypomina życiodajną wiosnę, która przywraca utraconą harmonię naszego świata” - Ongaku no Tomo, Tokyo Simbun, Japonia

"Urzeka publiczność wirtuozerią i własnym stylem wyrażania emocji" - Piano News Magazine, Dusseldorff

Dina Yoffe występowała w najbardziej prestiżowych salach, takich jak The Barbican Centre w Londynie, Sala Verdi w Mediolanie, Suntory Hall w Tokio, Musikverein w Wiedniu, Salle Pleyel w Paryżu, Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego oraz Pałacu Królewskim w Hadze dla Jej Królewskiej Mości Królowej Beatrice.

Urodzona w Rydze pianistka rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Szkole Muzycznej Emila Darzina w swoim rodzinnym mieście, a następnie ukończyła moskiewskie Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w klasie Very Gornostaevej - kontynuatorki tradycji legendarnego Harry’ego Neuhausa.

Ważnymi punktami w jej karierze były koncerty z wybitnymi orkiestrami prowadzonymi przez światowej sławy dyrygentów, jak Zubin Mehta (Izraelska Orkiestra Symfoniczna), Neville Marriner (Orkiestra Radia Japońskiego NHK), Valery Gergiev i Dmitri Kitayenko (Moskiewska Orkiestra Filharmoniczna), James DePreist (Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra), Gidon Kremer (Kameralna Orkiestra Kremerata Baltica), Yuri Bashmet (Moscow Soloists), Jacek Kaspszyk (Sinfonia Varsovia).

Oprócz bogatej kariery solowej i orkiestrowej, Dina Yoffe jest również aktywnym uczestnikiem Festiwali Muzyki Kameralnej, gdzie grała z wieloma światowej sławy muzykami, takimi jak Gidon Kremer, Yuri Bashmet, Vadim Repin, Michael Vaiman czy Mario Brunello.

Dina Yoffe dała recitale fortepianowe ze wszystkimi utworami Fryderyka Chopina w Tokio, Osace i Jokohamie. Seria tych koncertów została sfilmowana i wyemitowana przez Japońską Telewizję Narodową NHK. Prócz tego dokonała licznych nagrań, w tym kilku albumów poświęconych muzyce Chopina, na instrumentach współczesnych i na fortepianie Pleyela z 1848 r.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]