♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Krzysztof Jabłoński

11.11 nd.  18 30

Sala Oratorium Marianum, plac Uniwersytecki 1, Wrocław


Program:


Wkrótce

Czas trwania z bankietem: 18³⁰-21³⁰

Krzysztof Jabłoński jest laureatem III miejsca na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz zdobywcą Złotego Medalu na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.

Wybitny polski pianista jest także laureatem wielu czołowych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Mediolanie, Palm Beach, Monza, Dublinie, Nowym Jorku i Calgary.

Od ponad 30 lat Jabłoński aktywnie wykonuje muzykę solową, kameralną oraz z orkiestrami na scenach Europy, obu Ameryk, Azji w prestiżowych salach koncertowych, m.in. recital w prestiżowej serii koncertów mistrzowskich w Filharmonii Berlińskiej.

Współpracował z Orkiestrą XVIII Wieku, Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, orkiestrami symfonicznymi z Düsseldorfu, Hamburga, Brna i Lahti, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, pod batutą takich dyrygentów, jak Valery Gergiev, Andrey Boreyko, Krzysztof Penderecki, Jerzy Semkow, Jerzy Maksymiuk, Frans Brüggen, Witold Rowicki, Antoni Wit, Jan Krenz i Jacek Kaspszyk.

Dokonał nagrań koncertowych dla radia i telewizji wielu krajów oraz licznych nagrań płytowych w Niemczech, Japonii i Polsce. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprosił go do nagrania wszystkich dzieł Chopina zarówno na fortepianach współczesnych, jak i historycznych. Dwie pierwsze płyty CD (Etiudy) ukazały się w latach 2016 i 2017.

Uczył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie Janiny Butor. Studia ukończył z wyróżnieniem u prof. Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2006 r. otrzymał tytuł profesora. Jest regularnie zapraszany do prowadzenia wykładów, kursów mistrzowskich oraz udziału w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Krzysztof Jabłoński był profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w latach 2004-2017. Uczył także w Mount Royal University w Calgary oraz University of Calgary. Od 2022 jest szefem Katedry Fortepianu i Instrumentów Klawiszowych w The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen (Chiny).

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]