♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Kate Liu

22.09 nd.  17 00

Sala Książęca, Opactwo Cystersów w Lubiążu, plac Klasztorny 1, 56-100 Lubiąż


Program:


Wkrótce

Czas trwania z bankietem: 17⁰⁰-20⁰⁰

Światowy rozgłos zyskała po zdobyciu III miejsca, nagrody za najlepsze wykonanie mazurków oraz nagrody publiczności na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

"Kate Liu to wielki talent" - Robert Battey, The Washington Post 2011.

„Stała się bodaj najwybitniejszą uczennicą Fryderyka Chopina, jakiej ten mistrz się już poza światem doczekał” - Marek Dyżewski, Chopin w ogniu Konkursu 2015.

Amerykańska pianistka wygrała III Międzynarodowy Konkurs Chopinowski Azji i Pacyfiku w Daegu, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Montrealu oraz w Nowym Jorku. Otrzymała dwukrotnie stypendium Amerykańskiej Fundacji Chopina.

Występowała w istotnych salach koncertowych, m.in.: Seoul Arts Center, Tokyo Metropolitan Theatre, Carnegie’s Weill Hall, Severance Hall w Cleveland, La Maison Symphonique w Montréalu, Kennedy Center w Waszyngtonie, Shanghai Concert Hall, Osaka Symphony Hall, czy Symphony Center w Chicago gdzie wykonała na cztery ręce Fantazję f-moll Franza Schuberta ze światowej sławy pianistą - Lang Langiem.

Współpracowała z takimi orkiestrami symfonicznymi, jak Filharmonia Narodowa, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Cleveland Orchestra, Orchestre Symphonique de Montréal, Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, Daegu Symphony Orchestra, Rochester Philharmonic, Hilton Head Symphony Orchestra, czy Evanston Symphony Orchestra.

Kształciła się w Instytucie Muzyki w Chicago u Alana Chowa, Micah Yui i Emilia del Rosario, w Curtis Institute of Music w Filadelfii, pod kierunkiem Roberta McDonalda oraz w Juilliard School pod kierunkiem Roberta McDonalda i Yoheved Kaplinskiej.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]