♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Opis


Zdobyła II nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2006 roku otrzymała Gilmore Artist Award – to zaszczytne wyróżnienie dostała jedynie garstka pianistów na świecie, a jako jedyna kobieta – Ingrid Fliter.

Argentyńska pianistka zdobyła serca i podziw publiczności na całym świecie swoim pełnym pasji, a jednocześnie przemyślanym i wrażliwym tworzeniem muzyki. Jest niezwykle ceniona przez znaczących krytyków muzycznych:

„Ingrid Fliter urodziła się, żeby grać Chopina…" ‐ Daily Telegraf
„Jedna z najbardziej instynktownych i elokwentnych interpretatorek Chopina grających współcześnie.”

Ingrid Fliter wystąpiła z większością północnoamerykańskich orkiestr, w tym z Cleveland Orchestra i Minnesota Orchestra. Równie często pianistka występuje z recitalami, m. in. wystąpiła w Nowym Jorku (Carnegie Hall-Zankel Hall, Metropolitan Museum) i Fort Worth (występ dla Fundacji im. Van Cliburna).

Poza Stanami Zjednoczonymi artystka daje recitale i występuje z towarzyszeniem orkiestr w znanych salach koncertowych, a także na najistotniejszych festiwalach muzycznych, w całej Europie, w Japonii i Australii.

Nagraniami utworów Chopina dla wytwórni EMI zyskała opinię jednej z najznakomitszych interpretatorek muzyki polskiego kompozytora. Ostatnio dla EMI artystka nagrała CD z utworami

Beethovena. Natomiast kompozycje Beethovena i Chopina nagrane na żywo podczas jej występu w amsterdamskiej sali Concertgebouw ukazały się nakładem wytwórni VAI Audio.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]