♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Koncert Specjalny

Boris Giltburg

10.12 nd.  18 30

Sala Oratorium Marianum, plac Uniwersytecki 1, Wrocław


Program:


Fryderyk Chopin

24 Preludia op. 28


***


Sergiusz Rachmaninov

13 Preludiów op. 32

Czas trwania z bankietem: 18³⁰-21³⁰

Kup bilet

Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Królowej Elżbiety, a także laureat II miejsca na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.

Boris Giltburg po sukcesach na największych światowych konkursach pianistycznych stał się wyłącznym artystą uznanej na całym świecie wytwórni płytowej Naxos, zdobywając nagrodę Opus Klassik dla najlepszego nagrania solistów za koncerty Rachmaninowa i Etudes Tableaux, Diapason d'Or za koncerty Szostakowicza i własną aranżację VIII Kwartetu smyczkowego Szostakowicza. Zdobył także nagrodę Gramophone za Kwintet fortepianowy Dvoraka dla Supraphon z Pavel Haas Quartet, a także Diapason d'Or za ich ostatnie wspólne wydawnictwo, Brahms Piano Quintet.

Izraelski pianista jest chwalony przez czołowych krytyków muzycznych za jego „linię śpiewu, różnorodność dotyku i szeroką paletę dynamiczną zdolną do wielkich przypływów energii” (Washington Post), a także jego pełne pasji, oparte na narracji podejście do występów: „wzajemne oddziaływanie duchowego spokoju i empatycznego zaangażowania jest porywające i nie można sobie życzyć bardziej pouczającej, lirycznej i bogatszej frazeologicznie interpretacji” (Suddeutsche Zeitung).

Giltburg regularnie występuje z recitalami pianistycznymi w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, w tym w amsterdamskim Concertgebouw, Carnegie Hall, Hamburg Elbphilharmonie, Wiener Konzerthaus i Southbank Centre.

Współpracował z wieloma czołowymi orkiestrami na całym świecie, w tym Philharmonia Orchestra, London Philharmonic, Czech Philharmonic, Oslo Philharmonic, Dresden Philharmonic, NHK Symphony oraz na BBC Proms. W 21/22 zadebiutował w Santa Cecilia di Roma z Kirillem Petrenko.

Boris Giltburg odczuwa silną potrzebę zaangażowania publiczności poza salą koncertową. Jego blog „Muzyka klasyczna dla wszystkich” jest skierowany do odbiorców niebędących specjalistami i uzupełnia go artykułami w publikacjach takich jak Gramophone, BBC Music Magazine, Guardian, Times i Fono Forum. W okresie blokady wiosną 2020 roku Giltburg regularnie transmitował występy na żywo i kursy mistrzowskie z domu, z ponad milionem wyświetleń.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]