♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Leonora Armellini

11.11 sob.  18 30

Sala Oratorium Marianum, plac Uniwersytecki 1, Wrocław


Program:


Fryderyk Chopin

Rondo c-moll op. 1

Nocturne Es-dur op. 9 nr 2

Scherzo b-moll op 31 nr 2

Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

***


Sonata h-moll op. 58

Czas trwania z bankietem: 18³⁰-21³⁰

Kup bilet Dodaj do kalendarza

Laureatka V miejsca na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) oraz finalistka XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego. Otrzymała z rąk samego Zubina Mehty prestiżową, międzynarodową nagrodę Galileo 2000 za „odwagę i talent muzyczny”.

Leonora Armellini po Konkursie Chopinowskim prócz wielkiej sympatii publiczności, otrzymała także świetne recenzje uznanych krytyków muzycznych:

"Byłem całkowicie urzeczony ciepłym i nośnym dźwiękiem Armellini, jej naturalną muzykalnością, spontanicznością i czystą radością z bycia przy klawiaturze" ‐ Jed Distler, "Gramophone"

Włoska pianistka już w wieku 17 lat ukończyła z wyróżnieniem Narodową Akademię św. Cecylii w Rzymie, pod kierunkiem Sergio Perticaroliego, a na jej rozwój artystyczny wpływ mieli także Lilya Zilberstein z Musikhochschule Hamburg i Boris Petrushansky (Accademia Pianistica „Incontri col Maestro”, Imola).

Dała ponad 500 koncertów w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatr Maryjski w Sankt Petersburgu, Salle Cortot w Paryżu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Teatro La Fenice w Wenecji, Steinway Hall w Londynie, Musashino Concert Hall w Tokio, czy Millennium Monument Theatre w Pekinie.

Występowała na wielu renomowanych festiwalach pianistycznych, jak „Martha Argerich Project” w Lugano, "Chopin Festival Geneve" w Szwajcarii, „Mardi Rèvelation” w Salle Cortot (Paryż), Międzynarodowym Festiwalu "Chopin i jego Europa" w Warszawie, „International A. B. Michelangeli Festival” w Bergamo i Brescii, „Serate Musicali” i „Km Zero Porsche Festival” w Mediolanie (z polecenia wybitnej pianistki - Marthy Argerich).

Armellini występowała jako solistka z wieloma orkiestrami pod batutą wybitnych dyrygentów, takich jak Alexander Rabinovich-Barakowsky, Jacek Kaspszyk, Ola Rudner, Andrea Battistoni, Claudio Scimone, Zoltan Pesko, Anton Nanut, Massimiliano Caldi, Christian Benda, Bassem Hakiki.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]