♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Jeden z najwybitniejszych pianistów wszech czasów, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1970 roku. Garrick Ohlsson zdobył uznanie na całym świecie jako muzyk o mistrzowskim talencie interpretacyjnym i technicznym.

Jako uczeń zmarłego Claudio Arrau'a, maestro Ohlsson zyskał uznanie dzięki mistrzowskim wykonaniom utworów Mozarta, Beethovena i Schuberta, a także repertuaru romantycznego. Do tej pory ma w swoim repertuarze ponad 80 koncertów fortepianowych z orkiestrą, począwszy od Haydna i Mozarta, aż po dzieła XXI wieku.

Jako zapalony muzyk kameralny, Ohlsson współpracował z kwartetami smyczkowymi Takacs, Cleveland, Emerson i Tokyo, oraz innymi. Razem z skrzypaczką Jorją Fleezanis i zmarłym wiolonczelistą Michaelem Grebanierem był współzałożycielem zespołu FOG Trio z siedzibą w San Francisco. Pasjonując się śpiewem i śpiewakami, pan Ohlsson występował w recitalach z takimi legendarnymi artystami jak Magda Olivero, Jessye Norman i Ewa Podles.

Maestro Ohlssona można usłyszeć na płytach wytwórni Angel, Arabesque, BMG, Delos, Hänssler, Hyperion, Nonesuch, RCA Victor Red Seal, Telarc i Virgin Classics. Jego dziesięcio-płytowy zestaw kompletnej twórczości sonat Beethovena dla Bridge Records zdobył uznanie krytyków, otrzymując nagrodę Grammy za Vol. 3. Brytyjska firma Hyperion ponownie wydała jego szesnasto-płytowy zestaw Kompletnych Dzieł Chopina w 2008 roku. W 2010 roku, z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Chopina, pan Ohlsson pojawił się w dokumentalnym filmie 'Sztuka Chopina', współprodukowanym przez polskie, francuskie, brytyjskie i chińskie stacje telewizyjne. Ostatnio, koncerty Brahmsa i drugi koncert fortepianowy Czajkowskiego zostały wydane na nagraniach koncertowych na żywo z udziałem Melbourne i Sydney Symphonies na ich własnych labelach, a pan Ohlsson pojawił się w nagraniach koncertowych koncertu fortepianowego Dvoraka z kompletnymi symfoniami i koncertami kompozytora, wydanymi w lipcu 2014 roku przez Decca przy Czech Philharmonic. W grudniu 2018 roku firma Hyperion wydała płytę CD z późnymi utworami fortepianowymi Brahmsa w wykonaniu Garricka Ohlssona.

Urodzony w White Plains, N.Y., Garrick Ohlsson rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 8 lat w Westchester Conservatory of Music, a w wieku 13 lat rozpoczął naukę w The Juilliard School w Nowym Jorku. Jego rozwój muzyczny był kształtowany w zupełnie różny sposób przez szereg wybitnych nauczycieli, w tym Claudio Arrau, Olgę Barabini, Toma Lishmana, Saschę Gorodnitzzkiego, Rosinę Lhévinne i Irmę Wolpe. Choć zdobył pierwsze miejsca na Konkursie Busoniego we Włoszech w 1966 roku i Konkursie Pianistycznym w Montrealu w 1968 roku, to właśnie jego triumf w 1970 roku na Międzynarodowym Konkursie Chopina w Warszawie, gdzie zdobył Złoty Medal (i pozostaje jedynym Amerykaninem, który to osiągnął), przyniósł mu uznanie na całym świecie jako jednego z najlepszych pianistów swojego pokolenia. Od tego czasu odbył niemal dziesięć tras koncertowych po Polsce, gdzie cieszy się ogromną popularnością.

Garrick Ohlsson w 2018 roku został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]