♫ ♩
♫ ♩
Trwa wysyłanie wiadomości

Dziękujemy za kontaktWiadomość została wysłana do Nas! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.


Przekierowanie na bilety24.pl

language English
language German
language Polish

Charles Richard Hamelin

09.09 sob.  18 30

The Bridge Wrocław, Plac Katedralny 8


Program:


Wolfgang Amadeusz Mozart

Rondo a-moll KV 511

Johannes Brahms

6 Klavierstücke op. 118


***


Fryderyk Chopin

2 Nokturny op. 27: cis-moll nr 1, Des-dur nr 2

Sonata b-moll op. 35

Czas trwania z bankietem: 18³⁰-21³⁰

W 2015 roku otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Nagrodę im. Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty. Zdobył także drugą nagrodę na Concours Musical International de Montréal.

Niespełna 34-letni pianista nagrał do tej pory aż sześć albumów dla wytwórni Analekta. Otrzymywały one nagrody i entuzjastyczne recenzje czołowych krytyków muzycznych:

"Każdy, kto podchodzi do tak często nagrywanego repertuaru, jak ta wspaniała para koncertów Chopina, naprawdę musi wnieść do przedsięwzięcia jakieś szczególne referencje, a Charles Richard-Hamelin z pewnością je ma…" - BBC Music Magazine, sierpień 2019

"Jego gra nigdy nie brzmi rutynowo ani ekshibicjonistycznie. W jego rękach brawurowe pasaże Chopina nabierają znaczenia, a ich celem jest przygotowanie upiększenia lirycznej chwili. Nawet jeśli masz na półce kilkanaście nagrań koncertów Chopina, nie pożałujesz dodania i tego." - Gramophone Magazine, lipiec 2019

Charles Richard-Hamelin był artystą największych światowych festiwali muzyki klasycznej, jak Festiwalu Pianistyczny La Roque d’Anthéron we Francji, Festiwal Muzyczny Praska Wiosna, Międzynarodowy Festiwal „Chopin i jego Europa” w Warszawie, Festival International de Lanaudière i George Enescu Festival w Bukareszcie.

Współpracował z wybitnymi dyrygentami, jak Howard Shelley, Antoni Wit i Jonathan Cohen. Występował również jako solista ze znanymi orkiestrami na całym świecie, m.in. de Montréal, National Arts Centre Orchestra w Ottawie, Calgary Philharmonic Orchestra, OFUNAM (Meksyk), Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, czy Orkiestrą Simfonia Varsovia.

Charles Richard-Hamelin jest absolwentem McGill University, Yale School of Music w Nowym Jorku, Conservatoire de Musique de Montréal. Uczył się pod kierunkiem Paula Surdulescu, Sary Laimon, Borisa Bermana, André Laplante i Jean'a Saulnier'a.

Sponsorzy

Lokalizacja

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, zapraszamy do zapisania się do newslettera

[Więcej]